mgr Krzysztof Musiał
Krzysztof Musiał – organista i pedagog, laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów organowych, m.in. III nagrody na X Międzynarodowym Konkursie im. Mikaela Tariverdieva w Kaliningradzie (2017), III nagrody na VI Międzynarodowym Konkursie im. Feliksa Nowowiejskiego w Poznaniu (2017) oraz II nagrody na VI Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (2017). Zdobywał także wyróżnienia za wykonawstwo utworów Johanna Sebastiana Bacha.
Naukę gry na organach rozpoczął w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie i kontynuował ją w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego oraz w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasach prof. dra hab. Andrzeja Białki (dyplom z wyróżnieniem). W ramach programu Erasmus+ studiował również w Musikhochschule Lübeck (klasa prof. Arvida Gasta). Aktualnie w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie przygotowuje pracę doktorską związaną z ostatnim cyklem Petra Ebena – „Labiryntem świata i rajem serca”.
Jego pasją jest stałe poszerzanie repertuaru, a szczególnie chętnie wykonuje utwory J.S. Bacha, M. Duprégo, P. Ebena, C. Francka, F. Liszta, A.G. Rittera, L. Vierne’a oraz Ch.M. Widora. Interesuje się również muzyką kameralną. Wraz z Jakubem Woszczalskim wykonuje utwory przeznaczone na duo organowe, a ich współpraca została doceniona podczas Konkursu Muzyki Organowej i Organowo-Kameralnej „Artem Cameralem Promovere” w Mielcu (2016), gdzie zdobyli I nagrodę oraz dalsze wyróżnienia. Zostali również finalistami I Międzynarodowego Konkursu Duetów Organowych „A Quattro Mani” w Nowym Sączu (2018).
Występował jako solista i kameralista podczas międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali, a wśród nich są m.in. Dni Muzyki Organowej w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Kamieniu Pomorskim, Staromiejskie Koncerty Organowe w Poznaniu, Tynieckie Recitale Organowe czy Wieczory Tumskie we Wrocławiu. Koncertował również we Francji, Holandii, Libanie, Niemczech, Rosji i na Litwie.
Dokonał nagrań dla Polskiego Towarzystwa Bachowskiego oraz Archidiecezjalnej Szkoły Muzycznej w Krakowie.
Brał czynny udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez krajowych i zagranicznych pedagogów, m.in. Thierry’ego Escaicha, Johannesa Gefferta, Lorenzo Ghielmiego, Gerharda Gnanna, Bernharda Haasa, Michela Radulescu, Juliana Gembalskiego i Józefa Serafina.
Pracuje w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Archidiecezjalnej Szkole Muzycznej II stopnia im. ks. kard. Franciszka Macharskiego w Krakowie. Jest również członkiem Komisji Muzyki Kościelnej w Archidiecezji Krakowskiej.